У США розповіли про побоювання щодо зустрічі Сі Цзіньпіна й Путіна

Вашингтон хоче запобігти спробам Китаю представити зустріч лідера КНР Сі Цзіньпіна і президента Росії Володимира Путіна як миротворчу місію.

Будь-які запропоновані Пекіном рамки будуть односторонніми. Вони відображатимуть лише російську точку зору, сказав координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі, передає CNN.

Пропозиція КНР може містити певний вид припинення вогню. Це лише дасть можливість для Росії перегрупуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба прокоментував розмову Зеленського і Сі Цзіньпіна

“Тепер припинення вогню фактично є ратифікацією російського завоювання. Росія може використовувати припинення вогню тільки для того, щоб ще більше зміцнити свої позиції в Україні, щоб відновити, переобладнати і оновити свої сили, щоб вони могли відновити атаки на Україну в будь-який час за своїм вибором”, пояснив Кірбі.

У США не вважають “мирний план” Китаю кроком до справедливого і міцного миру. Там стурбовані тим, що КНР може розглядати можливість надання Росії військової допомоги. Але зараз у Білому домі не бачать ніяких ознак і підтверджень ухвалення такого рішення.

США закликають Сі Цзіньпіна зідзвонитися з президентом Володимиром Зеленським і почути сторону України. Кірбі додав, що відкритим до розмови залишається президент США Джо Байден.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін відвідає Росію 20-22 березня.

Він проведе переговори із президентом країни Володимиром Путіним, повідомила пресслужба Кремля 17 березня.