У Києві та області скоротять комендантську годину

У Києві скоротять комендантську годину.

Імовірно, з 26 березня вона триватиме з 00:00 до 5:00 щодня. Нині триває узгодження, повідомила військова адміністрація столиці в Telegram 17 березня.

“Питання комендантської години ми розглядали регулярно. Також бачили і розуміли суспільний запит щодо скорочення. Це і успішна петиція, звернення приватних підприємств, державних установ та простих мешканців столиці”, сказав голова КМВА Сергій Попко.

За його словами, метою зменшення комендантської години є покращення логістичного забезпечення в столиці, сприяння сталому розвитку промисловості, підприємництва та економіки в цілому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики сказали, коли в Києві розпочалася метеорологічна весна

“Новий період комендантської години дозволить збільшити час руху громадського транспорту. Також має сприяти зменшенню соціальної напруги, нарощенню виробництва, створенню нових робочих місць. Підприємства сфери обслуговування також матимуть змогу подовжити час свої роботи”, додав Попко.

Водночас наголосив, що загрози для столиці та її мешканців не зникли.

“І якщо виникнуть підстави безпекові заходи можуть бути посилені. Зокрема, і тривалість комендантської години може бути збільшена”, підкреслив Попко.

Оновлено о 13:38: мер Києва Віталій Кличко підтвердив скорочення комендатської години. Скорочення планується і в Київській області, повідомив він Telegram.

Після ухвалення відповідного рішення і в Києві, і в області вона триватиме з 00:00 до 5:00.

У столиці метро та інший громадський транспорт, магазини, торгові центри та ресторани працюватимуть на годину довше від 26 березня.

“Більшість обласних центрів України теж скоротили час дії комендантської години”, додав Кличко.

Під час комендантської години забороняється:

перебувати на вулиці та в інших громадських місцях;
переміщатись транспортом або пішки.

Якщо в заборонений час людина знаходиться на вулиці, то комендантський патруль має право:

її затримати;
перевірити наявність документів;
встановити причину порушення комендантської години;
оглянути речі, транспортний засіб та навіть помешкання затриманого.

Якщо затриманий чинить опір або не виконує вимоги комендантського патруля, то до такої особи можуть застосувати фізичну силу чи (в крайньому разі) вогнепальну зброю.

17 березня у Херсонській області закінчується посилена комендантська година, що діяла п’ять днів поспіль. Мешканцям було заборонено виходити з дому з 17:00 до 06:30.

“Надійшла інформація про можливе перебування на території Херсона диверсійних груп ворога, повідомляв голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.