Сонце вивергло у космос “темну” плазму. Наслідки відчули й на Землі

На Сонці відбулося “темне” виверження, унаслідок якого на Землі зник зв’язок.

Учені зафіксували геомагнітну бурю класу G2, яка стала наслідком досягання нашої планети величезного потоку викинутої із Сонця так званої “темної” плазми, пише Space.

“На зірці стався корональний викид маси, який відбувається під час сонячних спалахів. Але цього разу в космос відлетів величезний потік так званої “темної” плазми. Викид мав піти у бік Меркурія, але зрештою врізався у магнітне поле Землі, викликавши геомагнітну бурю”, ідеться у повідомленні NASA.

Сонячні частки досягли нашої планети 16 березня. Унаслідок цього з’явилися дуже яскраві полярні сяйва. У полярних регіонах планети на деякий час відключився радіозв’язок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Землі летить 30-метровий астероїд: чи є небезпека

У березні Землю накриє одразу декілька магнітних бурь. Деякі з них будуть затяжними й можуть тривати по кілька днів.

Нещодавно на Сонці зафіксували спалах класу Х2.1. Цей потужний викид енергії спричинив те, що на цілу годину відключився короткохвильовий радіозв’язок над територією Північної та Південної Америки.

Космічний телескоп NASA James Webb сфотографував гігантську наднову зірку Вольфа-Рає. 14 березня NASA опублікувало зображення WR 124 рідкісної зірки, яка розташована в сузір’ї Стрільця приблизно в 15 тис. світлових років від Землі.