“Рік буде щасливим” – прикмети на 17 березня

17 березня віряни вшановують пам’ять преподобного Герасима Йорданського. Раніше у день Герасима прилітали з півдня граки. Цікаво, що граки зазвичай летять з такою самою швидкістю, з якою просувається фронт теплого повітря, близько 50 кілометрів на добу.

Вважалося, що якщо граки, прилетівши, відразу беруться до лагодження своїх гнізд, то весна буде швидкою і гуртовою. А ось якщо птахи, посидівши на гніздах нетривалий час, знову злітають, холоди протримаються ще кілька днів. Наші пращури використовували спотереження за граками як своєрідний посівний календар: якщо птахи сіли на гнізда, то вже через тиждень можна виходити в поле.

На Герасима господині пекли граків з тіста, пригощали ними дітлахів. Грак, до речі, вважається птахом-трудівником, тому народжені у такий день вирізняються працьовитістю та хазяйновитістю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Приручив дикого лева, вилікувавши звіра від ран” кому молитися цього дня

Крім того, вірили, що граки мають властивість виганяти з дому і з двору нечисту силу. Тому на Герасима випроваджували кікімору. Миритися з нею люди не хотіли, бо вона постійно капостила: то стукала в’юшкою у печі, то сплутувала пряжу, то била горщики, то гриміла посудом. Щоб вгамувати нечисть, запрошували до хати знахаря, який оглядав усі кути хати, обмітав піч і читав замовляння. Кікімора могла повернутися до хати тільки восени, після відльоту граків у теплі краї.

Прикмети у цей день:

Побачити грака рік буде щасливим.

Тепла і сонячна погода до багатого врожаю.

Дощить літо буде посушливим.

У віконце постукав птах до гарних новин.

Домашній улюбленець весь день спить незабаром похолодає.

Люди, народжені цього дня, дуже розумні й мудрі.

Сьогодні, 17 березня, День Ангела святкують Яків, Павло, Уляна, Данило, Георгій, Герасим.