“Шоковані й обурені”, “Не зрозуміють, поки це не станеться з ними”. В Україні відреагували на рішення FIE про допуск до змагань із фехтування росіян і білорусів

Заяву ФФУ опублікували у Facebook федерації 10 березня.

“Сьогодні, 10 березня, конгрес Міжнародної федерації фехтування всупереч категоричним запереченням української сторони і наших союзників проголосував за повернення до змагань під егідою FIE представників РФ і РБ, які були усунені з міжнародної арени у березні 2022 року відповідно до рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету, – вказано у повідомленні. – Ми глибоко шоковані та обурені цим рішенням, і ми негайно скликаємо засідання президії для прийняття рішення щодо нашої реакції на рішення FIE та його можливе оскарження”.

У ФФУ додали, що протягом вихідних проведуть консультації із членами Федерації, спортсменами, тренерами, НОК і Міністерством молоді та спорту України.

Рішення конгресу FIE викликає почуття “повної спустошеності всередині”, прокоментувала у Facebook українська шаблістка, олімпійська чемпіонка Ольга Харлан.

“Розчарування… Злість… Несправедливість. Це те, що я зараз відчуваю, – написала спортсменка. – На жаль, деякі люди не можуть і не хочуть поставити себе на наше місце, бо їм це болить і не потрібно. Вони дотримуються хибної думки, що “спортсмени не відповідальні”, “спорт поза політикою”, “ми всі сім’я і маємо жити мирно”… для своїх корисливих цілей. Але ці аргументи стають безсилими в той момент, коли на ваш будинок, вашу землю падають бомби… коли вам доводиться йти на лінію фронту та захищати свою сім’ю від убивць, які бажають знищити ваше життя… Ці люди ніколи не зрозуміють, поки це не станеться з ними”.

Рішення про зняття санкцій з агресорів підтримало 89 членів конгресу FIE, 46 виступили проти, зазначає портал Inside the Games.

Воно набуде чинності з другої половини квітня 2023 року до ЧС із фехтування в Мілані у липні і дозволить росіянам і білорусам узяти участь у відбіркових змаганнях до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі.

Водночас, рішення про те, чи зможуть спортсмени обох країн виступати під своїм прапором, залежатиме від рекомендації Міжнародного олімпійського комітету.

Контекст:

У зв’язку з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну 28 лютого 2022 року виконавча рада МОК рекомендувала виключити спортсменів РФ і Білорусі з усіх міжнародних змагань, а також не запрошувати на заходи посадовців із цих країн.

25 січня 2023 року МОК виступив із заявою, в якій зазначив, що санкції проти Росії та Білорусі як держав залишаються чинними, але в МОК вирішили додатково вивчити можливість участі окремих спортсменів із РФ і Білорусі у змаганнях за суворих умов.

Президент України Володимир Зеленський після цього запросив голову МОК Томаса Баха до Бахмута, “щоб він побачив на власні очі, що нейтральності немає”. Зеленський 24 січня під час телефонної розмови з президентом Франції Еммануелем Макроном наголосив, що “спортсменам із Росії не місце на Олімпійських іграх у Парижі”, а 29 січня написав французькому лідеру листа на цю тему.

За даними прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, внаслідок російської агресії загинуло понад 200 українських спортсменів і тренерів.

31 січня у МОК заявили, що затверджені санкції проти російських і білоруських спортсменів не підлягають перегляду.

Не допускати спортсменів з Росії і Білорусі до Олімпіади 2024 року закликали міністри спорту Польщі, Латвії, Литви та Естонії. Аналогічну спільну заяву зробили спортивні організації Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Швеції, Гренландії, Фарерських й Аландських островів. А міністр спорту та туризму Польщі Каміль Бортнічук припустив, що у разі допуску російських і білоруських спортсменів, Олімпіаду 2024 у Парижі можуть бойкотувати до 40 країн.