Росія готується до ракетних обстрілів. Прохання не ігнорувати повітряні тривоги – ОК “Південь”

Наразі в Чорному морі на бойовому чергуванні Росія тримає 16 ворожих кораблів. Серед них чотири носії крилатих ракет “Калібр” із загальним залпом 24 ракети.

Потрібно бути обережними й реагувати на сигнали повітряної тривоги, в ефірі телемарафону розповіла речниця Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк, інформує Gazeta.ua.

Ракети високоточні й сягають по всій території України. При цьому два ракетоносії є підводними човнами, пуски з яких значно важче зафіксувати.

Якщо говорити про використання всіх ракетоносіїв Росією одночасно, це досить потужний залп.

Гуменюк закликала українців в жодному разі не повідомляти навіть про те, в якій області спрацювала ППО. Спочатку потрібно дочекатися офіційного підтвердження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому РФ не завдала масованого удару по Україні у річницю вторгнення ‒ Данілов розказав

Росія також тримає свої кораблі напоготові в Азовському та Середземному морі.

За даними ВМС України, станом на 5 березня:

в Азовському морі один ворожий корабель;

в Середземному морі 10 ворожих кораблів, з них п’ять носіїв крилатих ракет “Калібр” із загальним залпом 72 ракети.

Крім цього, за добу Керч-Єнікальською протокою пройшли 56 російських суден. До Азовського моря рушили 34 судна, з них 12 суден продовжили рух у напрямку протоки Босфор. Тим часом до Чорного моря направили 22 судна, 10 з яких продовжили рухатись до Босфору.

Востаннє Росія масовано атакувала ракетами Україну вранці 10 лютого. Росіяни випустили ракети Х-101, Х-555 та “Калібр”. Запустили їх трьома хвилями зі стратегічної авіації та кораблів у Чорному морі. З понад 100 випущених ракет 61 збили сили ППО.

Зазвичай окупанти між масованими обстрілами витримують паузу до двох тижнів. За цей час накопичують ракети. Збільшення інтервалів між ракетними ударами по Україні може свідчити про намагання ворога змусити українців розслабитись, казала Гуменюк.