Гордон: Російські спортсмени скажуть: “А ми чим завинили?” Хріну вам на лопаті! Ви громадяни фашистської держави і страждайте усі

12 лютого Бах заявив, що “не уряди мають вирішувати, хто може брати участь у тих чи інших спортивних змаганнях” і наголосив, що історія покаже, “хто більше робить для миру”.

“Цей німець Бах – покидьок. Ризикну припустити, що також сидить на російських грошах. Особисто сидить, корупціонер хрінів. Бо якщо ми пригадаємо, у який спосіб дісталася Олімпіада в Сочі Москві, там безліч запитань. Ми знаємо, як Росія корумпує спортивних чиновників. Скандали з приводу корумпування Міжнародної федерації футболу (ФІФА) не вщухають і досі. Як Росія здобула чемпіонат світу, там і самогубства, й ув’язнення, все, що завгодно серед спортивних чиновників ФІФА. Цей Бах явно сидить на російських грошах і зараз йому, певно, додали ще грошей. Тому він і впрягається за Росію”, – сказав Гордон.

На його переконання, доступ на будь-які міжнародні змагання мають закрити для спортсменів з РФ і Білорусі.

“Я хочу сказати однозначно з погляду України: ні Росія, ні Білорусь – дві держави, які зробили замах на територіальну цілісність України, які вбили таку кількість українців, не можуть апріорі посилати своїх спортсменів змагатися на будь-яких міжнародних змаганнях і турнірах. На будь-яких! Все має бути закрите. Це країни – вигнанки”, – заявив журналіст.

Гордон підкреслив, що санкції проти росіян і білорусів мають зберігати в усіх сферах, оскільки спорт, як і культуру, фінансують коштом держав, а отже він є частиною державної політики.

“Російські спортсмени мені зараз скажуть: “А ми чим звинили? Ми тренувалися”. Так само як російські музиканти мені зараз скажуть: “А ми займалися грою на фортепіано, на роялі, ми готувалися до міжнародних конкурсів”… Хріну вам на лопаті! Ви є громадянами країни – вигнанки. Ви є громадянами фашистської держави, яка скоїла злочин проти людяності і страждайте усі. Так, я припускаю тисячу разів, що багато спортсменів не підтримують війну, що вони не винні… Ну і далі що? Спорт – це політика, культура – це політика. Як би вам цього не хотілося, хлопці, але спорт – це політика. Коли підіймають прапор і звучить гімн країни – це політика. Адольф Гітлер не дурень же був проводити в 1936 році Олімпіаду, і [президент РФ Володимир] Путін не ідіот проводити Олімпіаду у себе. Це роблять з погляду політики спеціально, увалюють величезні бабки туди”, – пояснив Гордон.

Він вважає, що можна створити умови, дотримуючись яких спортсмени, котрі не підтримують політики Путіна, могли б здобути право виступати на Олімпіаді.

“Перше, Бах має розуміти, що якщо він лише спробує допустити росіян і білорусів до змагань, – буде бойкот Олімпіади з боку всіх розвинутих країн. Друге, я зробив би так: є спортсмени, які не хочуть жити у фашистській державі, вони можуть виїхати. Ось є, скажімо, якийсь боксер, він розуміє, що живе в нацистській країні, він не згоден з політикою, він виїжджає з цієї нацистської країни, припустімо, кудись до Італії, італійці його приймають і він змагається від імені Італії, – годиться. Або він їде, заявляє про те, що режим Путіна фашистський, що він протестує проти війни, що Крим і Донбас – це Україна, робить офіційну заяву і виступає на Олімпіаді сам від себе, – годиться. Але делегації Росії і Білорусі… Хай тільки спробує це зробити цей Бах… Так, я йому передаю привіт! Хай тільки спробує”, – заявив Гордон.

ВІДЕО

[embedded content]

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

У зв’язку з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну 28 лютого 2022 року виконавча рада МОК рекомендувала виключити спортсменів РФ і Білорусі з усіх міжнародних змагань, а також не запрошувати на заходи чиновників із цих країн.

25 січня 2023 року МОК виступив із заявою, в якій зазначив, що санкції проти Росії та Білорусі як держав залишаються чинними, але в МОК вирішили додатково вивчити можливість участі окремих спортсменів з РФ і Білорусі у змаганнях за суворих умов.

Президент України Володимир Зеленський після цього запросив Баха до Бахмута, “щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує”. Зеленський 24 січня під час телефонної розмови з президентом Франції Еммануелем Макроном наголосив, що “спортсменам з Росії не місце на Олімпійських іграх у Парижі”, а 29 січня написав французькому лідеру листа на цю тему.

За даними прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, унаслідок російської агресії загинуло понад 200 українських спортсменів і тренерів.

31 січня у МОК заявили, що затверджені санкції проти російських і білоруських спортсменів не підлягають перегляду.

Не допускати спортсменів з Росії і Білорусі до Олімпіади-2024 закликали міністри спорту Польщі, Латвії, Литви та Естонії. Аналогічну спільну заяву зробили спортивні організації Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Швеції, Гренландії, Фарерських та Аландських островів. А міністр спорту і туризму Польщі Каміль Бортничук припустив, що у разі допуску російських і білоруських спортсменів Олімпіаду-2024 у Парижі можуть бойкотувати приблизно 40 країн.