Стало відомо, яку модифікацію танків Abrams США нададуть Україні

Сполучені Штати Америки планують відправити до України сучасну модифікацію танків Abrams M1A2, а не A1, запаси яких є в американських військових.

Над деталями у міноборони США ще працюють. Про це заявила речниця Пентагону Сабріна Сінгх, повідомляє “Європейська правда”.

“Ми намагаємося закупити нові танки через USAI (Ініціативу сприяння безпеці України)… Це передбачає роботу з промисловістю та укладання контрактів, і частково ‒ придбання нових танків. Тож саме в цьому і полягає наша мета в цьому процесі”, ‒ сказала Сінгх.

За її словами, зараз неможливо визначити тимчасові рамки, коли Abrams з’являться в Україні. Водночас Сінгх уточнила. що “йдеться не про тижні, а про місяці”. Не визначено також, де саме українські військові будуть проходити навчання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винищувачі F-16 для України ‒ у Білому домі зробили заяву

Речниця також прокоментувала зауваження, які з’явилися в медіа щодо нібито невеликої кількості американських танків.

“Я думаю, що це, безумовно, не символічне зобов’язання, це зобов’язання, що ми робимо це на довгострокову перспективу, ми робимо це для того, що може знадобитися Україні на полі бою в найближчому майбутньому, а потім і в подальшому” додала Сінгх.

Відомо, що модифікація M1А2 Abrams має більш досконалу оптику й систему управління, ніж А1. Це дозволяє точніше наводити на ціль. А окремий тепловізор для командира екіпажу дозволяє самостійно визначати цілі за будь-якої погоди й умов поля бою.

Ці танки також мають оцифровані механізми управління, що дозволяє машинам безперервно і автоматично обмінюватися інформацією, швидко відстежувати місцеперебування дружніх машин, ідентифікувати ворожі позиції та опрацьовувати артилерійські запити.

Уряд Польщі готовий передати Україні 60 танків PT-91. Це ‒ модернізована версія Т-72. Варшава може також надати 14 танків Leopard 2. Про це в інтерв’ю канадському телеканалу CTV News розповів прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Офіційний Париж поки що не готовий передавати Україні основні бойові танки французької армії Leclerc – питання щодо їхньої передачі все ще вивчається. При цьому Франція розглядає інші можливості посилити військову допомогу Україні, зокрема, передати українським військам додаткові засоби протиповітряної оборони, заявила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна.