“Російські й американські танки горять однаково” – президент Хорватії зробив скандальну заяву про війну

Президент Хорватії Зоран Міланович, відомий своїми проросійськими заявами, розкритикував рішення Заходу передати Україны танки. На його думку, це лише затягне війну, але не допоможе Києву.

Також Міланович виступає категорично проти військової допомоги Україні від його країни, повідомляє телеканал N1.

Заявляє про необхідність переговорів між Росією та Сполученими Штатами Америки. Стверджує, що США також воюють. Інакше світ “потихеньку рухатиметься до Третьої світової війни”.

“Щодо танків, то і російські, і американські горять однаково. Можливо, ці танки згорять, можливо, дійдуть до Криму, але без Хорватії. Я завжди виступатиму за це”, сказав Міланович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Вже 12 країн у нашій танковій коаліції” Зеленський

Хорватський президент сказав, що не збирається догоджати нікому в Європі, а з РФ він не воює.

“Міністр закордонних справ Німеччини сказала, що ми повинні об’єднуватися, тому що, цитую, ми воюємо з Росією. Я цього не знав. Можливо, Німеччина знову воює з Росією, але удачі їм, можливо, у них усе вийде краще, ніж 70 років тому”, сказав Міланович.

Рішення Берліна він назвав божевіллям: “Я давно в політиці, і наша країна багато через що пройшла, але такого божевілля я ще не бачив”.

Торік Зоран Міланович заявив, що Україні не місце в НАТО й усіма силами заважатиме будь-якому залученню Хорватії до конфлікту між РФ і Україною. Після цього МЗС України викликало посла Хорватії. Мілановича занесли в базу “Миротворця”.

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович перепросив українців за заяву президента країни Зорана Мілановича. Це не наша позиція. І я від імені уряду прошу вибачення в українців за такі недолугості, заявив він.