Голова НОК не відкидає бойкоту Україною Олімпіади, якщо в ній братимуть участь білоруси й росіяни

Так він прокоментував заяву Міжнародного олімпійського комітету від 25 січня. Гутцайт зазначив, що в МОК підтвердили свої санкції проти Росії й Білорусі, а також солідарність з українськими спортсменами, проте також розпочали дискусію щодо можливості участі у змаганнях атлетів з усіх країн, “особливо між якими тривають війни”.

За його словами, у межах консультацій, організованих МОК, питання допуску росіян і білорусів порушувала більшість національних олімпійських комітетів.

“Україна й деякі держави-партнери, які брали слово, виступили проти цього до завершення агресії Росії. Для всієї української спортивної спільноти – це принципове питання! У цьому нас підтримує і президент нашої держави, і все суспільство”, – написав голова НОК України.

Він зазначив, що частина міжнародних федерацій обурена спробою МОК просувати повернення росіян і білорусів у спортивні змагання.

“Недопустимою така ситуація є і для нашої держави. Ми зверталися і будемо звертатися до всіх міжнародних організацій, які можуть вплинути на ситуацію й до думки яких можуть прислухатися члени МОК. Наша позиція незмінна: допоки в Україні триває війна, російських і білоруських спортсменів не повинно бути на міжнародних змаганнях!” – заявив він.

Гутцайт вважає, що українські національні спортивні федерації мають посилити комунікацію з міжнародними федераціями, щоб заборона залишилася чинною.

“Прикладом є Національний комітет спорту інвалідів України, який спільно з партнерами домігся призупинення членства РФ і РБ у Міжнародному паралімпійському комітеті. Без згоди МПК, МОК навряд чи зможе виробити якісь рішення в цьому питанні. Крім того, чинними залишається санкції Всесвітнього антидопінгового агентства щодо російських спортсменів. Наразі триває робота щодо подальших можливих кроків і першочергових заходів для продовження санкцій та недопуску росіян і білорусів до міжнародних змагань. Якщо ж нас не почують, я не виключаю можливості, що ми будемо бойкотувати й відмовимося від участі в Олімпіаді”, – написав голова НОК.

Контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. 28 лютого виконавча рада МОК рекомендувала виключити спортсменів РФ і Білорусі з усіх міжнародних змагань, а також не запрошувати на заходи посадовців із цих країн.

На підставі рішення МОК російських спортсменів не допустили до участі в багатьох турнірах, зокрема з тенісу, футболу, хокею, баскетболу, а їхнім представникам заборонили участь у змаганнях, зокрема з фігурного катання. Росію також позбавили права проведення чемпіонатів світу з хокею й волейболу.

Гутцайт заявив на початку квітня, що РФ і Білорусь усунено від участі у 90–95% світових спортивних змагань.

11 липня віцепрезидент МОК Крейг Ріді говорив, що спортсмени з Росії й Білорусі навряд чи зможуть узяти участь в Олімпійських іграх у Парижі 2024 року.

Проте 5 жовтня Міжнародна асоціація боксу скасувала заборону на допуск спортсменів із РФ і Білорусі до змагань.

15 листопада президент МОК Томас Бах виступив проти усунення росіян від міжнародного спорту й попросив світових лідерів “підтримати політичний нейтралітет”. Кулеба відповів, що йдеться про використання спорту для обілення воєнних злочинів, і назвав такі кроки нудотними.

9 грудня саміт МОК залишив чинними санкції щодо російських і білоруських спортсменів. Водночас у МОК повідомили, що на саміті відбулася “гостра дискусія щодо участі спортсменів із Росії та Білорусі в міжнародних змаганнях”.