Відволікають увагу ‒ аналітики назвали найвірогідніший напрямок нового російського наступу

Російські війська активізували обмежені атаки на більшій частині лінії фронту, щоб відволікти увагу ЗСУ та розпочати вирішальну наступальну операції на Луганщині.

Останнім часом росіяни відновили наземні атаки на двох основних ділянках фронту у центрі Запорізької області та на заході Донецької області. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики вважають, що такими атаками загарбники хочуть “притиснути українські сили до окремих ділянок фронту”.

“Ці обмежені атаки, зокрема, продовжуються, оскільки темпи російських операцій навколо Бахмута очолюваних ПВК “Вагнера” знижуються, що може говорити про кульмінацію боїв за це місто. “ПВК “Вагнера” не виконала своєї обіцянки щодо захоплення Бахмута і не змогла просунутися далі незначних тактичних успіхів у Соледарі. Тому російське військове керівництво, ймовірно, вирішило відмовитися від пріоритету операцій навколо Бахмута”, ‒ йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові повідомили хороші новини з фронту

За даними аналітиків, російська пропаганда може просувати наративи про наступальні операції РФ в центрі Запоріжжя та на заході Донецької області, щоб приховати провали в Бахмуті.

“Розподіл російських військ уздовж лінії фронту в Луганській області може свідчити про підготовку до наступу на цій ділянці, підкріпленій обмеженими атаками в інших місцях, щоб відвернути увагу та розосередити українські сили. Найбільш вірогідним напрямом російських наступальних дій у Луганській області може бути лінія Сватове-Кремінна”, ‒ йдеться у повідомленні.

Російські сили сподіваються відбити критично важливу ділянку у північній частині Донецької області біля Лимана та використати лінію Сватового-Кремінної для подальших атак на західну частину Харківської чи північну частину Донецької області.

Російські окупанти не припиняють наступальних дій на Бахмутському та Новопавлівському напрямках. При цьому зазнають там “численних втрат”. Про це повідомив Генштаб Збройних сил України у ранковому зведенні 26 січня.

У ніч на 26 січня окупанти відновили атаки України дронами-камікадзе іранського виробництва Shahed-136/131. Попередньо, противник застосував 24 ударні безпілотники, усі збиті. Про це повідомило командування Повітряних сил у Facebook.