Відбір суддів КСУ: у Венеційській комісії зробили несподівану заяву

Венеційська комісія офіційно відмовилась від призначення членів до Дорадчої групи експертів (ДГЕ), яка має брати участь у відборі суддів Конституційного суду України, до виконання власних рекомендацій із виправлення відповідного закону.

Про це йдеться в листі голови Венеційської комісії Клер Базі-Малорі на ім’я спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука, який було оприлюднено в середу.

Лист супроводжується роз’ясненнями до рекомендацій “Венеційки”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конституційний суд знову провалив обрання голови КСУ

Ідеться про те, що кількість членів Дорадчої групи експертів має налічувати сім людей (а не шість). Більшість чотири мають становити міжнародні експерти. Крім того, кандидати, визнані ДГЕ як недоброчесні, не можуть бути призначеними на посаду суддів КСУ.

“Хоча більшість ключових рекомендацій, викладених у висновку від грудня 2022 року, були виконані, дві ключові рекомендації щодо повноважень ДГЕ та її складу не були враховані в ухваленому законі”, йдеться в листі.

У зв’язку з цим “Венеційка” вирішила, що “передумови для номінування Венеційською комісією кандидатів у члени ДГЕ не виконані”. Голова комісії запропонувала українській стороні допомогу з підготовкою відповідних напрацювань до закону про Конституційний суд, аби врахувати вказані рекомендації.

13 грудня 2022 року парламентська більшість підтримала проєкт закону №7662 про “удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного суду” без правки про кількість членів Дорадчої групи експертів.