Виробник F-16 зробив цікаву пропозицію країнам, які передадуть свої борти Україні

Компанія Lockheed Martin, яка виробляє F-16, готова постачати літаки країнам, які передадуть свої борти Україні.

Компанія збирається нарощувати виробництво F-16 у Грінвіллі (США). Про це заявив головний операційний директор Lockheed Martin Френк Сент-Джон, пише Financial Times.

“Було багато розмов про передачу третім сторонам F-16, внаслідок чого країни реекспортуватимуть свої американські літаки в Україну для захисту повітряного простору.”, – заявив Френк Сент-Джон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна скоро отримає винищувачі F-16 Кулеба

Він уточнив, що Lockheed не бере безпосередньої участі у переговорах про можливе постачання Києву військових літаків

Уряд США повинен схвалити продаж або передачу третім країнам винищувачів американського виробництва, а це означає, що європейським країнам буде потрібна політична підтримка з боку адміністрації президента США Джо Байдена.

Європейські офіційні особи заявили, що реекспорт F-16 безпосередньо в Україну державами-членами ЄС є одним із варіантів.

За даними Повітряних сил, вже фактично відомо, який тип літаків може отримати Україна від західних союзників і якими будуть терміни підготування особового складу.

Речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат розповів, що авіаційна тема ніколи не сходила з порядку денного. Питання постачання літаків постійно порушує найвище військове керівництво й представники України в різних міжнародних колах.

Раніше стало відомо, що Нідерланди готові розглянути передачу Україні винищувачів F-16, якщо від української влади надійде запит.