НБУ каже, що 40% банківських відділень готові надавати клієнтам під час блекауту

За даними НБУ, спільна банківська мережа Power Banking, яка додатково оснащена, щоб працювати навіть в умовах перебоїв із енергопостачанням, за останній місяць зросла у понад 1,5 раза, або на 640 банківських відділень.

Як зазначає регулятор, сьогодні вже 40% від загальної кількості банківських відділень (крім непрацюючих та тих, що знаходяться на окупованих територіях та територіях, де ведуться/можливі бойові дії) готові надавати клієнтам фінансові послуги в умовах потенційного блекауту.

"Це 1827 банківських відділень у майже 300 населених пунктах усіх регіонів України, які додатково оснащені альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку.

На старті проєкту його лідерами стали 14 системно важливих банків, відділення яких становлять наразі близько 70% мережі Power Banking. На сьогодні до проєкту приєдналися майже всі банки, що, зокрема, сприяло швидкому розширенню мережі.

Нагадаємо, що в умовах блекауту у відділеннях мережі Power Banking для всіх клієнтів буде доступний певний перелік нагальних банківських послуг, зокрема:

– отримання готівки (в банкоматах чи в касі);
– платежі, переказ коштів (у касі чи в терміналах самообслуговування);
– обмін валют (у разі наявності готівкової валюти в касі);
– консультації менеджерів з фінансових питань", – йдеться в повідомленні НБУ.

Довідка НБУ

Станом на 23.01.2023 загальна кількість усіх банківських відділень, за винятком непрацюючих та тих, що знаходяться на окупованих територіях та територіях, де ведуться/можливі бойові дії, становить 4500.

Мапа відділень мережі Power Banking регулярно оновлюється на окремій вебсторінці Національного банку, де можна знайти детальнішу інформацію про мережу, перелік її відділень, банкоматний роумінг, поради та відповіді на поширені запитання: https://power.bank.gov.ua.