Іспанія готова передати свої танки Leopard 2

Іспанія готова передати Україні танки Leopard 2 після сьогоднішньої згоди Німеччини.

Мадрид діятиме у координації зі своїми західними союзниками, сказала міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес, передає Reuters

“Іспанія готова, у рамках цієї координації, працювати з нашими союзниками, щоб зробити все необхідне, включаючи відправку Leopard 2, навчання використанню цих танків, а також допомогу в їх утриманні”, пояснила вона.

Reuters з посиланням на аналітиків пише, що Іспанія має 108 танків Leopard 2A4. Це стандартна модель для багатьох європейських країн. Українські танкісти можуть проходити на них стандартну підготовку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Столтенберґ відреагував на передачу Україні танків Leopard 2

Близько половини іспанських танків зараз перебувають у північноафриканських анклавах Сеута і Мелілья. 53 танки законсервовані на військовій базі в Сарагосі і потребують переобладнання.

Обізнане з цим питанням джерело повідомило, що Іспанія вже оцінила потреби у капітальному ремонті. Німеччина і Україна погодилися з вартістю, яку сплатять зі спеціального фонду. Танки можуть привести у бойову готовність протягом двох місяців.

На перевезення танків суходолом через всю Європу бортовими вантажівками може піти близько тижня.

Сьогодні уряд Німеччини оголосив про передачу Україні танків Leopard 2. Також видав дозвіл на реекспорт іншим країнам.

Німецькі основні бойові танки, подальше розширення оборонної підтримки і тренувальних місій, зелене світло партнерам на постачання аналогічної зброї важливі і своєчасні рішення, заявив президент України Володимир Зеленський.

Leopard 2 бойовий танк, створений у Німеччині. Має 120-міліметрову гладкоствольну гармату.