Ракети з Чорного моря: скільки “Калібрів” РФ націлила на Україну сьогодні

25 січня на бойовому чергуванні в Чорному, Азовському й Середземному морях перебувають 23 судна Російської Федерації.

У Чорному морі на бойовому чергуванні стоїть 11 ворожих кораблів, серед яких є чотири носії крилатих ракет “Калібр” із загальним залпом у 28 ракет, повідомили у середу Військово-морські сили України.

“Водночас у Середземному морі чатують уже 10 російських кораблів, зокрема п’ять ворожих носіїв ОТКР “Калібр” із сумарним залпом у 72 ракети. В Азовському морі на бойовому чергуванні перебуває два кораблі”, ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ уразили поблизу Херсона вороже судно: подробиці

За добу прохід Керч-Єнікальською протокою в інтересах РФ здійснили:

до Чорного моря: 28 суден, з них п’ять продовжили рух у напрямку протоки Босфор;

до Азовського моря: 21 судно, зокрема два рухалися з Босфору.

“Рух цивільних суден через акваторію Азовського моря й надалі здійснюється з вимкненими передавачами системи автоматичної ідентифікації, що порушує Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 року”, додали у ВМС.

9 січня помер розробник ракетних комплексів “Калібр” Павло Камнєв. Йому було 86 років.

“Калібр” ‒ це російська крилата ракета. Її перевага в тому, що летить по звивистій траєкторії, є можливість задавати їй довільний курс. Змінювати траєкторію ракета може в будь-який момент. Вона летить, огинаючи рельєф місцевості. Тобто якщо є перешкода, то вона піднімається, якщо є низина опускається. Це створює труднощі для ППО. Сучасні ракети цього типу призначені для ураження цілі з високою точністю. “Калібр” летить відносно повільно, що впливає на час перехоплення. Ця ракета за хвилину пролітає 15 кілометрів. На висоті 100 м зенітно-ракетний комплекс може побачити її в середньому на дальності 30 км.