Leopard для України. Шольц ухвалив рішення – ЗМІ

Канцлер Німеччини Олаф Шольц ухвалив рішення про відправлення в Україну танків Leopard.

Берлін надасть Києву щонайменше одну роту танків Leopard це 14 одиниць. Про це повідомляє Der Spiegel.

Федеральний уряд також хоче надати дозвіл на експорт цих танків, які належать іншим державам, зокрема Польщі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Фінляндії у Києві зробив заяву про Leopard

За німецьким законодавством необхідно схвалити реекспорт військової техніки, а це означає, що танки Leopard можуть відправити в Україну лише за згоди Берліна.

Україна та її союзники готуються до можливої ескалації бойових дій навесні. І на цьому тлі дискусії про надання бойових танків на підтримання українських військових викликали суперечки серед союзників по НАТО.

Американські та європейські чиновники висловлюють невдоволення повільним прийняттям рішень Німеччиною, заявляючи, що Шольц має бути більш наполегливим, дотримуючись обіцяного ним Zeitenwende тобто поворотного моменту в питаннях безпеки.

Leopard виготовлялися у Західній Німеччині упродовж 1965-1984-х років. Усього за цей час було виготовлено 4744 машини. Вони вважаються більш потужнішими та маневренішими, ніж танки, які паралельно виготовлялися в СРСР.

Існує кілька модифікацій німецьких танків. Зокрема у 1972 році були випущені машини Leopard А2, які вирізнялися більш посиленою бронею башти та удосконаленими повітряними фільтрами двигуна і додатковим захистом від хімічної зброї. Були також й інші модифікації базової моделі.

Німеччина в середу, 25 січня, може надати Польщі дозвіл на реекспорт танків Leopard 2 німецького виробництва в Україну.

У німецькому уряді заявили, що хочуть розглянути цю заявку максимально швидко. Про це агенції Bloomberg повідомили поінформовані співрозмовники на умовах анонімності.

Перед тим міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус після зустрічі з генсеком НАТО заявив, що Берлін все ще не ухвалив рішення щодо передавання танків Leopard Україні. Водночас заявив, що підтримує ініціативу інших країн почати навчання українців на цих танках.