Санкції спричинили новий колапс у Росії – ГУР

Космічна розвідка Російської Федерації потрапила у колапс через міжнародні санкції.

Виробництво ключових елементів зупинилося через брак електроніки іноземного виробництва. Про це повідомило Головне управління воєнної розвідки в Telegram 24 січня.

Причиною санкцій є повномасштабна війна в Україні. Під санкції потрапило акціонерне товариство “Інформаційні супутникові системи імені академіка Михайла Решетньова. Підприємство розташоване у місті закритого типу Желізногірськ Красноярського краю РФ.

За даними ГУР, це стратегічно важливе для ворога підприємства оборонпрому. На його об’єктах конструктори та науковці серед іншого розробляють “великі очі” засоби ведення космічної розвідки.

Зокрема, проєкти перспективної високоорбітальної системи ведення радіоелектронної розвідки “Рєпєй”, комплексу глобальної космічної командно-ретрансляційної системи “Геракл-КВ” та єдиної системи супутникового зв’язку третього етапу “Сфера”.

За даними ГУР, ключові елементи перелічених проєктів космічні апарати, виробництво яких де-факто зупинене через “гострий брак” компонентів електроніки іноземного та російського виробництва.

“Ідеться про відсутність сотень тисяч елементів апаратури для космічних модулів. У підсумку планові строки завершення науково-дослідних робіт вказаних комплексів космічної розвідки зірвані та “перенесені” на кілька років”, повідомили розвідники.

Так, проєкти перенесли на декілька років. Зокрема, “Рєпєй” з 2022-го на 2024 рік, “Геракл-КВ” з 2023-го на 2025-й, “Сферу” з 2025-го на 2027 рік.

В ГУР додали, що через санкції та мобілізацію під загрозою припинення існування невдовзі опиняться ще декілька галузей російської економіки.

Доповнюється…