Шмигаль оголосив запуск фінансового “Рамштайну” – що це дасть

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про запуск фінансового “Рамштайну”.

Перше засідання на управлінському рівні має відбутися цього тижня, повідомив він на засіданні уряду.

“Важливо, щоб проєкти фінансової допомоги були чітко скоординовані, тому держави Великої сімки створили мультидонорську координаційну платформу так званий фінансовий Рамштайн”, сказав Шмигаль.

Він нагадав, що лише бюджетні потреби України в іноземній допомозі цього року становлять не менше $38 млн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Можете стати локомотивом” Зеленський звернувся до американських бізнесменів

Фінансовий “Рамштайн” діятиме в трьох основних напрямках: стала короткотривала та довгострокова підтримка України, міжнародна координація та підтримка реформ, розвиток приватного сектору.

У цьому форматі будуть співпрацювати країни Євросоюзу та G7, Міжнародний валютний фонд, Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, Організація економічного співробітництва та розвитку та інші міжнародні фінансові організації.

Сьогодні відбудеться засідання енергетичного “Рамштайну”.

“Цей формат зустрічей створено, щоб вирішити три основні питання: прискорити поточні ремонти, щоб відновити обсяги генерації та розподілу, сприяти децентралізації енергосистеми та створити її менш вразливою для ворога, і допомогти Україні впровадити нові програми енергоефективності”, додав Шмигаль.

Український уряд розраховує, що наступна Конференція відновлення України в Лондоні дозволить мобілізувати міжнародну підтримку для швидкого відновлення нашої держави. На цьому наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Програма відновлення України стане найбільшим проєктом відбудови з часів Другої світової війни. Україна дякує партнерам за допомогу, яку вони надають зараз. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.