Дефіцит електроенергії збільшується: енергетики повідомили про серйозні проблеми

Сьогодні, 24 січня, в Україні лишається суттєвий дефіцит потужності електроенергії, хоча її виробництво незначно збільшилось

Причиною дефіциту є пошкоджені ракетами та дрнами електростанції та високовольтна мережа, повідомляють в Укренерго.

Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій. Виробництво електроенергії на електростанціях, які працюють, не може повністю покрити споживання. Однак уже вдалося відновити лінію 330 кВ та збільшити надійність видачі потужності однієї з електростанцій на південному сході країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці розповіли, як відключення світла впливає на їхнє життя: селянам щастить більше

“Енергосистема України пережила 12 ракетних атак та 14 ударів БПЛА. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей перебувають під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також розташована і більшість вітрових та сонячних електростанцій”, – заявили в Укренерго.

В Україні 23 січня збільшилося споживання електроенергії через початок робочого тижня та поступове зниження температури.

Усі області отримали ліміти споживання на добу, зранку ліміти вже перевищені у п’яти областях. Там застосували аварійні відключення. Вимикатимуть світло не за графіком у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Волинській і Львівській областях. Аварійні вимкнення також можливі і в інших областях.