У Німеччині оцінили свої втрати через війну рф проти України на 175 млрд євро

Війна, розв`язана Росією проти України, лише у 2023 році коштуватиме німецькій економіці приблизно 175 мільярдів євро. В еквіваленті це дорівнює зниженню добробуту на дві тисячі євро на кожного жителя ФРН. Такого висновку дійшли експерти Інституту німецької економіки (IW) у Кельні, констатує DW.

Економісти порівняли нинішню ситуацію з гіпотетичним сценарієм, за якого не було б російської військової агресії, вищих цін на енергоносії і пов`язаних з нею проблем з поставками. Вони підрахували, що реальні втрати економіки внаслідок війни становлять близько 4,5% ВВП.

Водночас IW зазначив, що війна Росії проти України розпочалася у той час, коли в Німеччині вже склалася непроста економічна ситуація. Зокрема, федеральний банк розвитку KfW попереджав про загрозу добробуту у ФРН через брак кваліфікованих кадрів та недостатнього зростання продуктивності.

Крім того, у зв`язку з пандемією в Німеччині вже у 2020 році було зафіксовано втрату доходів у розмірі також приблизно 175 мільярдів євро, у 2021 році – ще 125 мільярдів, а у 2022 році – майже 120 мільярдів. Таким чином, як зазначають економісти, втрати німецької економіки у 2020-2023 роках на тлі пандемії та війни в Україні можуть становити 595 мільярдів євро.

За словами економіста IW Міхаеля Ґрьомлінґа (Michael Grömling), ситуація, як і раніше, вкрай нестабільна, вона збережеться і в найближчі місяці, перешкоджаючи зростанню добробуту. Основними проблемами при цьому є невизначеність в енергетичному секторі, високі ціни не лише на електроенергію та газ, а й на сировину та продукти, а також пов`язана з цим стриманість в інвестиціях. Падає і попит з боку приватних домогосподарств, що також страждають від зростання цін.