Росія бреше про “успішний наступ” на Запоріжжя – у США з’ясували мотиви ворога

Усі заяви Росії про те, що окупанти нібито досягли успіхів у Запорізької області, є брехнею. На Запорізькому напрямку вони не наступають, а обороняються.

Росіяни вирішили відвернути увагу від своїх невдач під Бахмутом на Донеччині, тому намагаються говорити про якісь “перемоги”. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у новому звіті.

“Російські сили, ймовірно, провели невдалу наступальну операцію в Запорізькій області за останні 72 години. Російські сили не домоглися будь-яких підтверджених територіальних завоювань, попри безперервні заяви одного російського окупаційного чиновника”, зазначили аналітики.

Вони також навели інформацію від Генштабу України, який раніше заявив про спроби РФ вести наступальну компанію в районі Малих Щербаків. У міноборони Росії 22 січня заявляли, що підрозділи Східного військового округу нібито захопили “більш вигідні” позиції в Запорізькій області.

Аналітики також згадали колаборанта Володимира Рогова, який продовжує говорити про так звані успіхи армії РФ. Раніше він вже стверджував, що російські війська захопили кілька населених пунктів у Запорізькій області, зокрема Кам’янське. Це приблизно в 30 км на південь від міста Запоріжжя на березі Дніпра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ змінює тактику у ГУР сказали, де ітимуть найжорсткіші бої у лютому-березні

23 січня Рогов знову заявив, що 20 січня окупанти нібито захопили Малі Щербаки, Щербаки, Новоандріївку, Новоданилівку, Малу Токмачку та Білогір’я.

“Російські джерела спростовують твердження Рогова. Вказують на те, що на 23 січня російські війська, ймовірно, не займали територію на лінії фронту в Запоріжжі. У відкритих джерелах немає доказів, що підтверджують твердження Рогова. Наявні Візуальні свідчення з геолокацією за період з 21 по 22 січня показують, що російські підрозділи розміром із загін билися в полях приблизно у 2-3 кілометрах на південь від Новоданилівки і Малих Щербаків”, відзначили в ISW.

Також аналітики навели слова російських пропагандистів. Деякі з них вже не хочуть підігравати і брехати про успіхи армії РФ.

Один блогер повідомляв, що захисники України утримують лінію оборони біля Малих Щербаків, Щербаків, Новоандріївки та Новоданилівки. Крім цього, інші також спростували слова Рогова.

“Рогов може просувати розповідь про свої тактичні успіхи в Запорізькій області, щоб створити позитивні наративи і відвернути росіян від відсутності обіцяного прогресу в Бахмуті. Багато російських блогерів перебільшували значення Соледара і стверджували, що тактичний наступ російських військ у Соледарі віщував оточення Бахмута російськими військами… Невідповідність між високими очікуваннями, покладеними російськими інформаційними операціями на Бахмут, і нездатністю російських військ швидко їх реалізувати являє собою поточну вразливість в російському інформаційному просторі, яку Рогов, можливо, намагається приховати”, пояснили аналітики.

Доповнюється…