На тенісному турнірі Australian Open заборонили російські й білоруські прапори

“Наша початкова політика полягала в тому, що вболівальники можуть приносити їх [російські та білоруські прапори] із собою, але не можуть використовувати їх для створення заворушень. Учора в нас стався інцидент, коли на корті встановили прапор”, – сказали в Tennis Australia.

У зв’язку із цим, а також різкою критикою з боку України, організатори вирішили повністю заборонити використання прапорів країн-агресорів на турнірі.

“Заборона набуває чинності негайно. Ми й далі працюватимемо із гравцями та вболівальниками, щоб забезпечити найкращі умови для насолоди тенісом”, – додали в Tennis Australia.

Контекст:

Australian Open 2023 року проводять у Мельбурні на хардовому покритті із 16-го до 29 січня. Призовий фонд турніру становить 30 млн австралійських доларів (приблизно $21 млн).

На Australian Open 2023 допустили тенісистів із Росії та Білорусі, їм дозволили виступити під нейтральним прапором.

16 січня спалахнув скандал у зв’язку з тим, що на матч української тенісистки Катерини Байндл на Australian Open прийшли люди з російським прапором і у футболці із президентом РФ Володимиром Путіним. Після цього посол України в Австралії Василь Мірошниченко висунув організаторам вимогу втрутитися.