Генасамблея НОК може виключити зі свого складу представників ОПЗЖ і Шевченка 13 січня – ЗМІ

“Цим листом інформую Вас, що відповідно до статті 5.3.3. Статуту НОК України мною прийнято рішення провести 13 січня 2023 року позачергову XXXVIII Генеральну асамблею НОК України за допомогою засобів відео- й аудіозв’язку на базі програмної платформи Zoom”, – написав Гутцайт членам олімпійського комітету.

Згідно з порядком денним засідання, яке також опублікував “Цензор.НЕТ”, планують розглянути зокрема кадрові питання (третім пунктом у порядку денному вказано довибори віцепрезидента НОК і зміни в персональному складі членів комітету).

Як пише ЗМІ, віцепрезидентом НОК є колишній головний тренер національної збірної з футболу Андрій Шевченко, який у листопаді минулого року повідомив про звільнення зі складу комітету. Таку заяву Шевченко зробив 18 листопада, наступного дня після засідання Генасамблеї, на якому обрали 168 членів НОК на період 20222026 років і президента комітету.

Крім Шевченка, до списку членів НОК увійшли чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр Усик, легкоатлетка Марина Бех-Романчук, колишня гімнастка, олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва. Також до списку увійшли народні депутати з групи “Платформа за життя та мир” (її створили нардепи з ОПЗЖ у квітні після заборони діяльності останньої) Григорій Суркіс і Нестор Шуфрич.

Шуфрича, Кожем’якіна і Суркіса виключили зі складу НОК після заяви Шевченка 18 листопада.

Однак 21 листопада футболіст Роман Зозуля заявив, що у складі комітету ще залишаються понад 15 представників ОПЗЖ (Михайло Кошляк, Олег Корбан, Олександр Симоненко, Андрій Вінграновський) і колишні члени Партії регіонів (Олександр Волков, Роман Мулик, Мирослав Карабін).

“Цензор.НЕТ” вважає, що саме питання щодо заяви Шевченка й виключення представників ОПЗЖ зі складу комітету розглянуть на засіданні Генасамблеї НОК 13 січня.

Контекст:

Нардепка від “Слуги народу” Ольга Саладуха закликала виключити зі складу НОК представника ОПЗЖ, президента Федерації дзюдо Кошляка, про що писало видання “Факти”.