На Australian Open усе-таки пустили тенісистів із Росії й Білорусі

“Гравці з Росії й Білорусі можуть брати участь у міжнародних тенісних турнірах тільки в індивідуальному порядку – і без прапорів чи визнання країни, – що й буде на Australian Open 2023”, – ідеться в повідомленні.

У федерації додали, що й далі надаватимуть підтримку Україні та її гравцям, зокрема в межах глобальної ініціативи Tennis Plays for Peace, до якої входить благодійна акція перед Australian Open.

Посол України в Австралії Василь Мирошниченко у коментарі  Sky News висловив обурення таким рішенням.

“Не має значення, під яким прапором вони стоять, це прапор, заплямований українською кров’ю. Російські спортсмени не можуть брати участь у жодних міжнародних змаганнях, тим паче в демократичних країнах”, –  заявив він.

Мирошниченко також закликав російських спортсменів скликати наступного тижня пресконференцію, яка засуджує російське вторгнення в Україну.

“Якщо вони зможуть це зробити, це буде великим досягненням для Росії та цих спортсменів”, – зазначив він.

Контекст:

Після російського вторгнення в Україну минулого року багато спортивних асоціацій стали відмовляти росіянам і білорусам в участі в їхніх змаганнях. Серед них були й організатори тенісного турніру Wimbledon, які 20 квітня оголосили, що усувають спортсменів із РФ і Білорусі від участі у змаганнях через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Проте Асоціація тенісистів-професіоналів, Жіноча тенісна асоціація й Міжнародна тенісна федерація засудили таке рішення та позбавили Wimbledon рейтингових очок, а пізніше – оштрафували організаторів на $1 млн.

Як зазначає Championat, російські й білоруські тенісисти беруть участь у тенісному сезоні – 2023 року лише в індивідуальних турнірах, виступаючи в нейтральному статусі без прапора, гімну й будь-якої згадки національної приналежності. Єдине змагання, куди не взяли білорусів і росіян, – це новий командний турнір “United Cup”.