У Бразилії оголосили триденну жалобу після смерті “короля футболу” Пеле

“Офіційну жалобу оголошено на всій території країни строком на три дні, починаючи з дати опублікування указу, на жаль, через смерть Едсона Арантіша ду Насіменту, Пеле, колишнього футболіста”, – ідеться в указі.

Триразовий чемпіон світу з футболу у складі збірної Бразилії, один із найкращих футболістів в історії помер у віці 82 років, 29 грудня. Його називали “королем футболу”.

“З жалем іде з життя людина, яка завдяки футболу відкрила світові ім’я Бразилії. Він перетворив футбол на мистецтво й радість. Нехай Бог утішить вашу сім’ю і прийме вас у свою нескінченну милість”, – написав президент Бразилії у Twitter.

Пеле помер у клініці імені Альберта Ейнштейна в Сан-Паулу. З 2021 року він лікувався від раку товстої кишки.

26 грудня спортивний менеджер і бізнесмен Френк Халід розповів, що Пеле попрощався зі своїми родичами та друзями.

Контекст:

Пеле народився 23 жовтня 1940 року, він єдиний футболіст, який тричі вигравав чемпіонат світу (1958-го, 1962-го і 1970 року). Він також став найкращим гравцем чемпіонату світу 1970 року та найкращим бомбардиром збірної Бразилії із 77 голами у 92 матчах.

МОК 1999 року оголосив Пеле найкращим спортсменом століття. У червні 2016 року його нагородили Олімпійським орденом.

Пеле більшу частину кар’єри захищав кольори “Сантоса”, за який почав грати з 15 років. Він став найкращим бомбардиром в історії “Сантоса” і привів клуб до двох перемог у Кубку Лібертадорес.