Удари по аеродромах у Росії змінили хід війни – капітан армії оборони Ізраїлю

Росія зараз перебуває у процесі військової поразки. Маятник протистояння похитнувся.

Це доводять удари по аеродромах у РФ, сказав капітан армії оборони Ізраїлю у відставці Григорій Тамар в ефірі 24 канал.

“Це вже не епізодичні випадки коли Україна завдавала вогневої поразки по Білгородській області й тимчасово окупованому півострову Крим. Сьогодні ми бачимо системний підхід”, – вважає Тамар.

На думку капітана, розглядати удари по аеродромах у Росії потрібно в декількох площинах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мережі з’явилися фото ранкової “бавовни” на аеродромі російського Курська

Перший аспект військовий. Сьогодні Росії вже відомо, що будь-який військовий об’єкт, неважливо на якій глибині він розташовані на її території, може стати легітимною ціллю. Тамар переконаний, що українська сторона уникатиме вогневих ударів по цивільних об’єктах.

“Я думаю, що ви дотримуватиметеся цивілізованих принципів гуманізму навіть у даному контексті. Тому що аморальність протилежної сторони не дає підстав і права поводитися аморально стороні, яка відносить себе до сім’ї цивілізованих народів. Наскільки я розумію, ви себе так позиціонуєте, і я абсолютно з вами щодо цього згоден”, каже Тамар.

Другий аспект Україна дає сигнал західним партнерам про те, що поважає їхню думку і розуміє, чому вони не хочуть надавати нам ті чи інші види озброєння.

“Але ми хочемо, щоб ви розуміли, що наша війна це війна за виживання, відтак ми власними методами завдаватимемо ударів, як вважаємо за потрібне, навіть якщо ви не дасте нам ті ракети та види наступального озброєння, які ми у вас просимо”, пояснює капітан армії оборони Ізраїлю.

Третій аспект це посил українському суспільству. “Ви кажете вашому населенню, що за всі страждання та жертви буде помста, вони не будуть даремні. Це дуже важливо психологічно”, наголошує Тамар.

Для Росії це ще один чіткий індикатор: війна програна. Чим швидше припиняться бойові дії, чим швидше виведуть війська російської армії з усіх захоплених територій, тим менше загине людей, резюмував ізраїльський військовий.

6 грудня в Росії заявили про атаку невідомим безпілотником аеродрому в Курську. Цей аеродром з 24 лютого використовується виключно у військових цілях.

До цього в російському Міноборони повідомили, що вранці 5 грудня Україна намагалася безпілотниками атакувати російські аеродроми “Дягілєво” та “Енгельс”. На обох аеродромах дислокується Дальня авіація РФ. Під Рязанню розташований аеродром “Дягілєво”, в Саратовській області “Енгельс”. Відомо про пошкодження двох бомбардувальників Ту-95. Ними росіяни атакували українську територію.