Виплати родинам військовослужбовців, які перебувають у полоні: пояснили порядок

За військовослужбовцями, захопленими у полон, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

Грошове забезпечення щомісячно виплачується сім’ям військовослужбовців. Про це пише АрміяInform.

Механізм виплати визначається постановою Кабінету міністрів від 30 листопада 2016 року № 884.

Для того щоб отримувати виплату, члени родини мають звернутися із заявою на ім’я командира військової частини. До заяви додаються:

копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);

довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);

копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);

копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);

копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб платників податків.

Командир військової частини розглядає протягом 15 днів подані документи і приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення. Про що повідомляється заявнику в письмовій формі.

Виплата грошового забезпечення здійснюється з дня захоплення військовослужбовця у полон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які пільги мають учасники бойових дій та їхні родини

Юристка громадської організації “Юридична сотня” Алла Бєлошенко пояснила, що право на отримання грошового забезпечення військовослужбовців мають наступні категорії:

дружина (чоловік) військовослужбовця, а за їх відсутності повнолітні діти, які проживають разом із військовослужбовцем;

законні представники (опікуни, піклувальники) чи усиновлювачі неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства незалежно від їх віку) військовослужбовця (за відсутності дружини (чоловіка);

особи, які перебувають на утриманні військовослужбовця або батьки військовослужбовця (за відсутності дружини (чоловіка) і дітей).

Виплати діляться на всіх, хто має на них право, в рівних частинах.

У разі письмової відмови однієї з осіб від виплати грошового забезпечення її частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на його одержання.

Сім’ї військовослужбовців також мають право на отримання додаткової винагороди згідно з постановою Кабінету міністрів від 28 лютого 2022 року № 168.

Йдеться про виплату додаткової винагороди під час дії воєнного стану в розмірі 30 тис. грн щомісячно і збільшеної винагороди до 100 тис. грн.

Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини, місця служби або дезертирували, не здійснюється.

Уряд змінив порядок надання статусу учасника бойових дій.

Кабмін змінив порядок виплат українським військовим. Захисники, які перебувають у зоні бойових дій, отримуватимуть до 30 тис. грн пропорційно дням служби за місяць. 100 тис. грн виплачуватимуть тим, хто виконує бойове розпорядження, а також військовим на час лікування після поранення.

Держава гарантує пораненим воїнам безплатне лікування за сучасними стандартами й реабілітацію у вітчизняних спеціалізованих центрах або закордоном у разі потреби.