Як використовувати воду після тривалого вимкнення: поради від КМДА

У Києві здійснюються усі необхідні заходи для очищення води, що подається у водопровід.

Однак, враховуючи її тривалу відсутність та стан мереж, фахівці Держпродспоживслужби все ж радять звертати увагу на прозорість та запах води і повідомляти у разі відхилень. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Як використовувати воду централізованого водопостачання після тривалого відключення:

провести спуск води

набрати порцію води у прозорий посуд та візуально оцінити її забарвленість, наявність сторонніх домішок і стороннього запаху

у разі наявності виражених ознак забруднення питної води незвичний колір, наявність домішок, сторонній запах поки не вживати воду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Росія вираховує енергооб’єкти для ударів і хто їй допомагає у ДТЕК розповіли

Фахівці також рекомендують використовувати засоби для фільтрування води відповідно до інструкції виробника і частіше проводити огляд фільтруючих елементів.

Окрім того, Держпродспоживслужба радить мінімізувати вживання сирої води. Використовувати кип’ятіння як додатковий захід знезараження питної води.

“Про відхилення у стані водопровідної води повідомляйте диспетчерську Київводоканалу за тел.: 0442007301 або 15-81 (зі стаціонарного)”, додають у КМДА.

У столиці планують вмикати світло для абонентів на 2-3 год. до того часу, поки не зросте обсяг електроенергії, яка надходить.

Такі ж відключення застосовуватимуть у інших критичних регіонах, заявив директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафон.