Українцям роз’яснили, чи досі можна виїжджати за внутрішніми паспортами

Основний документ, із яким громадяни України мають право перетинати кордон, це паспорт громадянина України для виїзду за кордон, простіше закордонний паспорт.

Для дітей, які не досягли 16-річного віку, виїзд за межі України може здійснюватися за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини у разі відсутності паспорта, заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, передає “РБК-Україна”.

“В окремих випадках дорослі українці можуть перетнути кордон на виїзд із внутрішнім паспортом: лише у разі, якщо вони слідують з районів, де ведуться бойові дії і вони рятуються від війни та не можуть собі оформити закордонні паспорти”, пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців закликали розглянути можливість виїзду з країни: відома причина

У відомстві звертають увагу громадян, що краще все-таки їхати з закордонним паспортом. Саме цей документ може знадобитися для перебування за кордоном, що обумовлено законодавством країн.

У перші місяці війни українці могли без проблем виїхати у сусідні країни із тими документами, які були у них на руках, тобто із внутрішніми паспортами також. Така домовленість була у зв’язку із екстреною евакуацією наших громадян.