Байден вважає, що Конгрес має схвалити масштабну допомогу для України до кінця 2022 року

Конгрес США має до кінця 2022 року ухвалити законопроєкт, який дозволить виділити Україні новий масштабний пакет допомоги в умовах того, що Україна протистоїть російській збройній агресії.

Допомога Україні на цей час є нагальним питанням, заявив президент США Джозеф Байден в ході зустрічі з журналістами 24 листопада, повідомляє “Укрінформ”.

Байден ствердно відповів на запитання представників ЗМІ про те, чи вважає він необхідним ухвалення Конгресом такого законопроєкту до кінця року. Також він нагадав, що нещодавно затвердив ще один великий пакет військової допомоги Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держава-терорист має бути переможена Резніков

Крім цього Байден висловив сподівання, що республіканська більшість, яка з’явилася в Палаті представників США після проміжних виборів до Конгресу на початку листопада, продемонструє достатню підтримку в питанні продовження військової допомоги Україні.

“Під час останніх виборів ми мали багато розмов про те, чи збирається інша команда продовжувати підтримувати Україну, і я все ще вірю, що там є достатньо підтримки, щоб ми могли продовжувати” – зазначив він.

23 листопада Байден доручив Державному департаменту США направити додаткові кошти на військову допомогу Україні. Виділити передбачається $ 400 млн.

Сполучені Штати Америки виділили Україні $4,5 млрд у якості підтримки бюджету. Кошти передадуть найближчими тижнями. Про це у вівторок повідомило Міністерство фінансів США.

За останній тиждень рішення про нові пакети військової або фінансової допомоги для придбання озброєнь для України оголосили десять країн. Допомога включає системи протиповітряної та протиракетної оборони, артилерійські системи великого калібру, реактивні системи залпового вогню, бойові броньовані машини, а також боєприпаси для всіх цих видів озброєнь, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.