“Турбує, що готується у Криму” – експерт про найгарячі точки на фронті

Росія наступає на Донеччині там відбуваються важкі бойові дії. Збройні сили України атакують на Луганщині. Це зараз найгарячіші точки на карті бойових дій.

Однак варто також звертати увагу, що відбувається в Криму й на півночі. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів воєнний експерт Ігор Козій.

“Найгарячішою точкою на фронті залишається Донбас. Там росіяни наступають. Ми намагаємося проводити наступальні дії на Луганщині. Збройні сили України справляються. Питання в тому, щоб нам своєчасно постачали боєприпаси й зброю для звільнення наших територій”, говорить Козій.

Турбує питання, що готується у Криму, додає експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Пріоритет “Рамштайну” зараз це засоби ППО для всієї території України” Лакійчук

“Це буде наступна стадія. Сьогодні перепоною для нас на півострові є Чорноморський флот Росії. Вся інфраструктура побудована навколо нього. І нам треба знищувати російські кораблі, які є носіями ракет. Їх знищення означатиме, що Росія зможе лише плавати Чорним морем, але не зможе заподіювати шкоду. Також питання чи має Росія резерви, які вона зараз готує. Це два ключові питання зараз. Також важливе питання з посиленням санкційного контролю. Насамперед щодо Ірану й комплектовання до їхніх дронів, які виготовляють у США та Європі. Треба сфокусуватися на цьому питанні”, каже Козій.

Імовірність наступу з півночі завжди є, наголошує експерт.

“Але наскільки вона реалістична це залежить від розвідувального й контррозвідувального товариств. Наскільки зараз ця загроза велика складно сказати. Це знає лише обмежене коло осіб у державі”, пояснює Козій.

Кримська окупаційна влада демонструє підвищене занепокоєння через українські удари по російських наземних лініях зв’язку (GLOC) на півострові та військові операції на Кінбурнській косі. Російські джерела поширили кадри активації російської ППО 22 листопада, стверджуючи, що російські війська збили кілька українських безпілотників над Кримом.

Російські війська планують розширити дорогу на Арабатській косі для перекидання військової техніки з метою передислокації GLOC з Армянська, але ці заяви, ймовірно, свідчать про те, що російська влада демонструє рівень занепокоєння, близький до паніки.