Як ввезти генератор без податків: роз’яснення митної служби

Влада зняла обмеження на кількість, вартість та вагу генераторів, які ввозять в Україну громадяни без митних платежів.

В окремих випадках необхідно задекларувати вантаж, повідомили у Державній митній службі.

“Із 10 листопада уряд України скасував митні платежі та ПДВ для генераторів, акумуляторів і низки електротоварів. Водночас більше немає необхідності надавати декларацію про відповідність технічним регламентам”, йдеться у повідомленні.

У Митному кодексі зазначено, що письмовому декларуванню не підлягають товари:

що ввозяться громадянами в ручній поклажі або багажі, сумарна вартість яких не перевищує 500 та сумарна вага яких не більше 50 кг;

сумарна вартість яких не перевищує еквівалент 150 для одного одержувача в одній посилці від одного відправника в міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача в одному вантажі експресперевізника від одного відправника у міжнародних відправленнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Японія допоможе українцям пережити наслідки ракетних атак РФ

“Товари в обсягах, що перевищують зазначені норми, а також товари, які ввозяться особою частіше одного разу протягом доби, підлягають письмовому декларуванню”, підкреслили на митниці.

За останні три тижні Україна імпортувала 136 тис. генераторів. Їхня загальна сума становить майже $88 млн. З них 32 тис. генераторів завезли за митною пільгою, наданою Кабінетом міністрів 9 листопада.

Українці вже понад місяць живуть в умовах енергетичного тероризму росіян. Пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок ракетних обстрілів підняли попит на обладнання та пристрої, що дозволяють пережити тимчасові відключення електроенергії. Серед них “рятівником” українців зараз став генератор. Gazeta.ua розібралася із тим, які генератори вибирати для дому та як з ними поводитися.