Проросійська література і купа готівки − СБУ повідомила результати обшуків у Лаврі

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні заходи, які проводила на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині.

Було ретельно перевірено понад 350 церковних споруд і 850 осіб, повідомляє пресслужба СБУ.

Понад пів сотні осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування. У тому числі використовували поліграф.

“Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни РФ, що перебували на території об’єктів. Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження”, − йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обшуки в лаврі: у Путіна гудуть про війну з російським православ’ям

На території Києво-Печерської Лаври співробітники спецслужби виявили 32-річного громадянина України, якого підозрюють у причетності до проросійського інформаційного агентства “Антван”.

“Він є довіреною особою власника однойменної російської компанії “ANTVAN GROUP” громадянина РФ Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Це майно нині заарештовано у межах кримінального провадження”, − повідомляють в СБУ.

Крім того, у місцях обшуків знайдено проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди “русского мира”.

Знайшли також готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.

В СБУ наголошують що безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства.

Працівники Служби безпеки України 22 листопада здійснювали на території Києво-Печерської лаври у Києві контррозвідувальні безпекові заходи. Вони відбувлися в межах “системної роботи” з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні. Про це повідомила пресслужба СБУ. До заходів за безпосередньої участі представників церкви долучили також Нацполіцію та Нацгвардію, зазначили в СБУ.

Українців вкотре обурили дії представників Московського патріархату. В інтернет потрапило відео, на якому священик МП під час проповіді проклинає Службу безпеки України. Служитель запевняє присутніх, що у нас із Росією “сварка”, і закликає не змінювати віру і не переходити до ПЦУ