Жертвами Росії стали 154 українські спортсмени і тренери – Мінспорту

“Російський “нейтралітет” лицемірний. Ми не маємо зважати на їхні фальшиві заяви, поки бомби і ракети розриваються на мирних вулицях українських міст”, – заявив він.

Міністр наголосив, що ця війна завдала Україні тяжких втрат.

“Ми відбудуємо зруйновані стадіони і спортивні палаци, але ніхто не поверне нам 154 життів наших спортсменів і тренерів. Вони загинули на полі бою, у своїх домівках від ворожих снарядів. Росія і її сателіти мають відповісти за всі скоєні злочини”, – додав Гутцайт.

Він закликав до додаткових санкцій, а саме:

  • усунути національні спортивні органи РФ та Білорусі від міжнародних спортивних федерацій;
  • позбавити всіх осіб, пов’язаних із країнами-агресорами, впливу на міжнародні спортивні федерації: усунути їх від правлінь та організаційних комітетів;
  • заборонити участь представників РФ та РБ у міжнародних змаганнях у будь-якому статусі;
  • заборонити трансляцію всіх спортивних змагань у цих країнах.

“Ці кроки потрібно зробити не завтра, а вже сьогодні. Адже наступний 2023 рік буде відбірковим до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі. Країни-агресорки роблять усе, щоб брати в них участь. Ми не можемо цього допустити”, – підсумував міністр.

Контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. У зв’язку із цим 28 лютого виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету рекомендувала усунути спортсменів із РФ та Білорусі з усіх міжнародних змагань, а також не запрошувати на заходи чиновників із цих країн.

На підставі рішення МОК російських спортсменів не допустили до участі у багатьох турнірах, зокрема з тенісу, футболу, хокею, баскетболу, а їхнім представникам заборонили участь у змаганнях, зокрема з фігурного катання. Росію також позбавили права проведення чемпіонатів світу з хокею та волейболу.

Гутцайт заявив, що РФ і Білорусь усунено від участі у 90 95% світових спортивних змагань.