У ЗСУ розповіли про атаки іранських дронів на півдні: “Наші армійці майстерно їх збивають”

Shahed-136

Повномасштабна війна росії проти України

29 дронів було збито, а 16 – змогли влучити. Разом з тим влучання не завжди мали руйнівний ефект

Останнім часом росіяни часто використовують іранські дрони “Шахеди” для атаки по мирних містах півдня. Загроза для цих регіонів залишається актуальною. Про це “24 каналу” розказала керівниця пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк.

Вона пояснила, що за своїми тактико-технічними характеристиками, дрони з тимчасово окупованих територій півдня можуть сягати й мирних регіонів, де окупанти намагаються здійснювати вогневий та психологічний тиск.

“Але сухі цифри статистики свідчать про те, що не такий страшний той дрон, як нам його малювали іранці. Ми маємо перевагу у збитті цих дронів порівняно з влучаннями майже у 2 рази”, – зауважила Гуменюк. 

Так, за її словами, з іранських безпілотників, що були застосовані росіяни в зоні відповідальності ОК “Південь”, 29 дронів було збито, а 16 – змогли влучити. При цьому влучання не завжди мали руйнівний ефект, оскільки їх фіксували і в акваторії Очаківського порту, і на лінії узбережжя, наприклад, Каховського водосховища. Тобто попри те, що влучання справді були, обходилося без людських жертв та суттєвих руйнувань.

Водночас Гуменюк наголосила, що нехтувати безпекою все ж не варто, і почувши у небі звук, схожий на звук мопеда, потрібно переходити в укриття. Також треба розуміти, що перебування у чи біля будівель з багатьма декоративними елементами та оздобленням склом може бути удвічі небезпечнішим через можливе ураження уламками.