Коронавірус збільшує ризик діабету I типу у дітей на 72%: дослідження

Американські вчені з університету Кейс-Вестерн-Резерв (CWRU) вважають, що зараження коронавірусом різко підвищує можливість спонтанного розвитку діабету першого типу у дітей.

Ризик розвитку цієї хвороби зростає на 72%. Дослідження опубліковано у журналі JAMA Ne.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зростає кількість випадків коронавірусу МОЗ

Фахівці спостерігали за здоров’ям 1,1 мільйона дітей віком до 18 років, які заразилися коронавірусом у проміжку між березнем 2020 року та груднем 2021 року.

У результаті коронавірус розвинувся у 123 пацієнтів, які перехворіли на Covid-19, тоді як у інших дітей та підлітків він виник у 72 випадках.

Це свідчить, що зараження коронавірусом підвищує ризик спонтанного розвитку діабету на 72%.

За словами вчених, подібні відмінності у частоті розвитку діабету були однаковою мірою характерні як для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, так і для підлітків віком від 12 до 18 років.

Найчастіше діабет першого типу і в тих, і в інших виникав у перші шість місяців після одужання.

Вчені пропонують враховувати результати дослідження при виробленні епідеміологічних заходів та стратегій щодо запобігання поширенню Сovid-19.

В Україні зафіксували сезонне зростання кількості хворих на Covid-19.

Попри це Міністерство охорони здоров’я не планує запроваджувати профілактичні обмеження у всій країні. Ідеться про контроль за наявністю Covid-сертифікатів та обов’язкове носіння захисних масок у громадських місцях. Про це сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу 19 вересня.