Бюджет України майже на 56% профінансували міжнародні партнери: хто вклав найбільше

Міжнародні партнери забезпечили 55,8% від загального фінансування державного бюджету України з початку повномасштабної війни.

Найбільша частка припадає на грантову підтримку США (8,49 млрд дол., або чверть усього фінансування). Після НБУ підтримка з боку Америки є другим за значимістю джерелом фінансування державного бюджету. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Телеграмі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європарламент ухвалив допомогу Україні у 5 млрд

“На 28 вересня партнери забезпечили 55,8% від загального фінансування бюджету з початку війни. За останній місяць (порівняно з 30 серпня) це співвідношення не змінилось. За цей час надходження зовнішньої допомоги становило в середньому 2,7 млрд дол./ міс за 7 повних місяців війни”, – зазначив нардеп.

Протягом місяця (30 серпня 28 вересня) надходження зовнішньої допомоги на фінансування держбюджету становило лише 1,5 млрд дол. (порівняно із 4,6 млрд дол. у серпні).

“Надходження фінансування із зовнішніх джерел має значно пришвидшитись у жовтні, що пов’язано, насамперед, із перерахуванням 5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС”, – пояснив очільник податкового комітету.

29 вересня Україна отримала 500 млн грантової допомоги від Європейського Союзу.

Кошти надійшли до державного бюджету, їх направлять, зокрема, на соціальну і гуманітарну сфери.

У серпні Європейський парламент ухвалив пакет макрофінансової допомоги Україні. Це другий транш фінансової допомоги від ЄС у $9 млрд.

Перший транш 1 млрд макрофінансової допомоги Україна отримала у липні. Ще 3 млрд очікуємо до кінця року, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.