Із обіцяними HIMARS є нюанс: нам потрібні ATACMS – Гончаренко (Відео)

Американський оперативно-тактичний ракетний комплекс MGM-140 ATACMS

“Час: Online”

Проблема наша нині навіть не у кількості HIMARS, а у відсутності далекобійних ракет до них

У програмі “Час: Online” на “5 каналі” ведуча Марія Скібінська та народний депутат від “Європейської Солідарності”, віцепрезидент Комітету з міграції, біженців та переміщених осіб ПАРЄ Олексій Гончаренко обговорили, якого саме озброєння нині не вистачає Україні.

“(HIMARS – ред.) – це дуже важливо і це дуже добра відповідь путіну на його референдуми, однак тут є два нюанси. Перший нюанс – ці 18 HIMARS не будуть поставлені тут і зараз. Мова йде про замовлення і виробництво. Це займе, як каже Пентагон, кілька років”, – зауважує Гончаренко.

Друге, говорить нардеп, проблема наша нині навіть не у кількості HIMARS, а нині наша проблема у відсутності далекобійних ракет до них.

“Дуже добре, що ми маємо ракети дільністю до 70 кілометрів, але якщо б ми мали ракети дільністю до 300 кілометрів, так звані ATACMS, то для наших військових це була б надзвичайно суттєва перевага, яку, як вони показали всьому світу, вони вміють викорисовувати”, – каже Гончренко.

І підсумовує: “Тому ці далекобійні ракети нині для нас навіть більш важливі, ніж кількість установок, які нам надаються”.

Дивіться повне інтерв’ю з народним депутатом Олексієм Гончаренком:

Як повідомляв 5.UA, 28 вересня стало відомо, що Україна отримає від США одразу 18 додаткових ракетних систем HIMARS. 29 вересня у Пентагоні зробили важливе уточнення про постачання 18 систем HIMARS Україні. 

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.