Портнов програв позов проти Порошенка після того, як Верховний Суд вказав на кричущі порушення закону – адвокат

Ігор Головань

Печерський повністю відмовив одіозному ексзаступнику голови адміністрації Януковича

Печерський райсуд відмовив одіозному Андрію Портнову в задоволенні позова проти Петра Порошенка, партії “Європейська Солідарність” та телеканалу “Прямий”. Це був повторний розгляд справи після того, як у жовтні 2021 року Верховний Суд скасував попередні неправомірні рішення судів.

Про це повідомили адвокати п’ятого президента, передає “Прямий”.

“Це рішення мало відбутися з самого початку. Вся ця багаторічна справа пройшла всі інстанції. На користь Портнова була постанова в цьому ж суді в першій інстанції. Повністю були задоволені незаконні вимоги його до всіх відповідачів. І Печерський суд після того, як Верховний Суд звернув увагу на кричущі порушення закону, допущені попереднім складом суду, постановив єдине правильне законне рішення – Портнову повністю відмовити”, – наголосив після засідання адвокат Ігор Головань.

Як відомо, Портнов вимагав спростувати інформацію передачею ним матеріалів “справи моряків” росії.

“Три роки тому Андрій Портнов вирішив захистити своє “добре ім’я” від підозр у роботі на росію та подав позов до Печерського суду проти Петра Порошенка. Репутація Портнова, з точки зору його взаємин із росією та з її антиукраїнською повісткою, складається не з того, що про нього сказав Порошенко чи хтось ще, а з того, що він сам говорив і робив упродовж багатьох років. Це і боротьба проти шкільних підручників, написаних у неросійській парадигмі, і судове блокування перейменувань вулиць на честь бійців УПА, і потрапляння під міжнародні санкції США. Та багато чого ще, що відбувалося вже після 2019 року. Ця репутація тверда і навряд чи можна з нею щось зробити, хоч у Печерському суді, хоч на Страшному”, – зауважував ще в липні  адвокат Ілля Новіков.

Він нагадував, що колишній заступник голови адміністрації Януковича виїхав з України в лютому 2014 року та повернувся 19 травня 2019 року. 20 травня відбулася інавгурація президента Володимира Зеленського, а 21 травня – ДБР зареєструвало за заявою Портнова кримінальне провадження.