Місія – приземлити БПЛА: в Україні з’явилася антидрон-система від IT-спільноти

Установка SKY CTRL виявляє будь-які літаючі об’єкти в радіусі 10 км, глушить і збиває з курсу ворожі дрони. Система протидії дронам вже передана військовим Збройних сил України і приземляє ворожі безпілотники у зоні активних бойових дій.

Ідея придбання нової для України антидрон-системи належить IT-спільноті DOU.ua, підтримали її благодійний фонд KOLO та Parimatch. Завдяки донату Parimatch у 1 млн грн збір вдалося закрити достроково. Це дозволило організаторам швидше приступити до замовлення та організації транспортування високотехнологічного обладнання до України. Зокрема, пройти повну сертифікацію на експорт пристрою, підготувати обладнання до відвантаження і зібрати дозвільну документацію.

З кінця вересня установка SKY CTRL стала на захист України на одному з найгарячіших напрямків фронту. Система майже 100-відсотково розрізняє будь-які дрібні літаючі об’єкти у своєму радіусі та реагує на них вночі. Також глушить і збиває з курсу ворожі безпілотники вагою 2030 кг, наприклад російські “Орлани”. На додаток, пристрій простий в експлуатації та максимально автономний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримала 500 млн від ЄС. Куди підуть гроші

“Війна триває, і ми не повинні розслаблятися. Навпаки, маємо ще дужче підтримувати наших захисників не тільки в економічному напрямку, сплачуючи податки, а й приєднуватися до закупівлі високотехнологічного оснащення, якого вкрай потребують захисники”, резюмує Наталія Гілевич, CEO Parimatch Ukraine.

KOLO та DOU.ua запустили збір на “міні ППО” 1 червня. За вісім днів українській IT-спільноті вдалося зібрати понад 7 млн грн. Збір завершився достроково Parimatch зробив фінальний і одноразовий внесок у розмірі 1 млн грн, ставши партнером ініціативи.