Загроза вторгнення Білорусі: у США оцінили ймовірність нападу

Безпосередня участь Білорусі у війні проти України залишається малоймовірною.

І це попри заяви українських джерел 29 вересня про те, що Білорусь готується прийняти новомобілізованих російських військовослужбовців. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).

Головне управління української розвідки заявило, що Білорусь готується розмістити до 20 тис. мобілізованих російських чоловіків в цивільних приміщеннях, складах і покинутих сільськогосподарських об’єктах країни.

Заступник начальника Головного оперативного управління українського Генштабу Олексій Громов також заявив, що тривають заходи щодо розширення Лунінецького аеродрому (50 км від білорусько-українського кордону), ремонту складської та військової інфраструктури.

Орім того, моніторингова група “Беларускі Гаюн” повідомила, що Росія доставила літаки Су-30 на аеродром Барановичі в Білорусі, чого не було від березня.

“Ці дані можуть свідчити про те, що Росія сподівається використовувати білоруські військові об’єкти та інфраструктуру для утримання та потенційного навчання новомобілізованих російських сил, але залишається вкрай малоймовірним, що це провідні показники неминучої участі Білорусі в Україні з боку Росії”, пояснили військові аналітики.

ISW вважає, що ці повідомлення найімовірніше свідчать про те, що президент Росії Володимир Путін продовжує використовувати свої відносини із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком, щоб використовувати білоруську землю для розвитку російського військового потенціалу.

У Міністерстві оборони України нагадали, що у Білорусі вже півроку тривають військові навчання. Їх армія знаходиться в стадії бойової готовності. Тому виключати будь гидоти з того боку не слід.

Також Білорусь може готуватися до прийому військових ешелонів з території Російської Федерації. Гарячково готується залізниця, вагонно-локомотивний склад і інфраструктура, судячи з масштабів, прийняти передбачається величезна кількість поїздів з російськими військами.