Хочуть “здивувати владу”: у Дагестані анонсували нові протести

Російська Республіка Дагестан продовжує масштабні акції протесту проти мобілізації на війну з Україною.

У суботу, 30 вересня, анонсували чергові мітинги. Про це пишуть в Telegram “Утро Дагестан”, який координує акції протесту.

“Переслідування та законодавство в Росії так влаштовані, що не залишилося жодних законних форм протесту. Здивуємо владу 30 вересня”, закликали активісти дагестанців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Це Росія напала на Україну” у Дагестані розгораються протести. Відео

Рух опору також проаналізував, яких успіхів їм вдалося досягти.

“Ми змогли підняти в топ інформаційного порядку денного те, що відбувається в Дагестані. Весь світ побачив, як Росії не має жодної добровільної мобілізації, а навіть до цивільного населення застосовують жорстокі форми придушення. Тобто зруйнували міф влади про те, що дагестанці хочуть добровільно воювати.Зокрема в Україні побачили нас готових битися за відмову від мобілізації. Ми створили прецедент опору для всіх інших регіонів”, розповіли активісти.

21 вересня президент Росії Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію росіян. Призову підлягатимуть нібито тільки громадяни, які перебувають у запасі. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу говорить про 300 тис. резервістів, яких планують призвати.

Пізніше з’ясувалося, що в указі про мобілізацію є таємний пункт, який дає змогу міноборони країни призвати на війну більш як 1 млн людей, здебільшого із сіл.

У Росії почалися акції протесту проти мобілізації, невдоволених затримували. У Москві й Воронежі затриманим почали видавати повістки до військкоматів.

Найбільше людей на вулиці вийшли в Дагестані. Президент Володимир Зеленський не перестає закликати росіян протестувати проти “злочинного призову”.