Європейська комісія представила восьмий пакет санкцій проти рф

Євросоюз

Повномасштабна війна росії проти України

Також, за словами ЗМІ: США тиснуть на Євросоюз, щоб він збільшив та пришвидшив фінансову підтримку України

Єврокомісія представила новий пакет санкцій проти рф. Про це повідомляє “Укрінформ”.

“Ми рішуче налаштовані примусити кремль заплатити ціну за цю подальшу ескалацію. Сьогодні ми пропонуємо новий пакет болючих санкцій проти росії”, – мовиться у дописі. 

Пропозиції президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та високий представник ЄС Жозеп Боррель презентували під час відеозвернення.

“Ми також пропонуємо розширити перелік товарів, які не можуть експортуватися в росію. Метою такого кроку є позбавити військово-промисловий комплекс кремля ключових технологій. Зокрема, це включає авіаційні елементи, електронні компоненти та специфічні хімічні речовини. Нові експортні обмеження послаблять економічну базу росії та її здатність до модернізації”, – сказала Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, буде запропоновано додаткову заборону на надання європейських послуг для росії, а також заборонити громадянам ЄС обіймати посади у російських підприємствах державної власності, оскільки, “росія не має отримувати переваги, користуючись європейськими знаннями та досвідом”.

“Ще одна складова санкцій стосується обмежень щодо експорту російської нафти, прибутки від торгівлі якою росія використовує для фінансування війни проти України. ЄС уже погодив заборону на поставки російської нафти до країн ЄС морським транспортом з 5 грудня. Крім того, Єврокомісія пропонує запровадити обмеження ціни на торгівлю російською нафтою з третіми країнами”, – мовиться в повідомленні. 

“Ми знаємо, що певні країни, які розвиваються, все ще потребують російських поставок нафти за низькими цінами. G7 принципово погодилася щодо граничної ціни на російську нафту для третіх країн. Цей ціновий поріг для нафти скоротить російський прибуток з одного боку, а з іншого – дасть змогу зберегти стабільність на глобальному енергетичному рику. Тож сьогодні ми цим пакетом закладаємо правову основу для такого граничного рівня ціни”, – сказала президент Єврокомісії.

Вона наголосила, що новий пакет санкцій стосуватиметься також покарання за спроби оминути санкції, які ЄС запроваджує проти країни-агресора.

“Ми додаємо нову категорію, яка дозволяє поширювати санкції на осіб, якщо вони оминають наші санкції. Наприклад, якщо вони купують товари у Європейському Союзі та постачають їх у росію через треті країни. Я впевнена, що це матиме великий стримувальний ефект”, – сказала фон дер Ляєн.

Також, за словами ЗМІ: США тиснуть на Євросоюз, щоб він збільшив та пришвидшив фінансову підтримку України

“Сполучені Штати Америки тиснуть на Євросоюз, щоб він збільшив та пришвидшив фінансову підтримку України”, – про це повідомляє “Економічна правда” з посиланням на Financial Times.

Читайте також: міністри ЄС домовилися про нові санкції проти росії та постачання зброї Україні – що відомо.