У деокупованому Ізюмі розгорнуть мобільний шпиталь: що відомо – включення (Відео)

Місто Ізюм після обстрілів російських окупантів

Повномасштабна війна росії проти України

В Ізюмі і Балаклеї вже запрацювали перші аптек

У визволеному від загарбників Ізюмі створять мобільний шпиталь. Про це завив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко після того, як відвідав деокуповані території Харківщини. Він там був разом із міністром охорони довкілля, який також намагався встановити збитки від окупантів. Докладніше про візит чиновників на Харківщину дізнавалася кореспондентка “5 каналу” Анна Черненко.

Так, деокуповані території Харківської області відвідали представнику МОЗу. Міністр Віктор Ляшко назвав першочергові проблеми, які є на деокупованих територіях – це розбиті будівлі медзакладів, розбите чи покрадене обладнання, нестача лікарів і відсутність умов для довезення та зберігання медпрепаратів. Ці проблеми зараз вирішують. Зокрема, в Ізюмі розгортатимуть мобільний шпиталь, в якому допомагатимуть навіть ургентним хворим. Зараз їх змушені везти за десятки кілометрів для допомоги. Нестачу лікарів для початку перекриють фахівцями, які працюватимуть вахтовим методом. В Ізюмі і Балаклеї вже запрацювали перші аптеки, але щоб зробити там запас ліків потрібне стале живлення. Електромережі наразі ще ремонтують. Процес відновлення медгалузі в регіоні буде складним.

“Коли ми в МОЗі робили закупівлі медичного обладнання, які приносяться війною, ми робили одразу резерв в 25%, які зберігались на національному складі. Для того, щоб після деокупації одразу везти це обладнання в лікарні.  І частина такого обладнання вже в тому мобільному шпиталі, що розгортається. В Ізюмі, бо там найбільші руйнування. І хірургічна частина, хірургічний блок лікарні відновленню не підлягає”, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Разом із міністром охорони здоров’я Харківщину відвідав і міністр охорони довкілля. Шкода природі регіону завдана війною остаточно необрахована, але і попередні цифри шокують. Із 24 лютого в області вигоріло більше 6 тисяч гектарів лісів. У небезпеці від обстрілів і пожеж 3 національні природні парки. Руйнування греблі Оскільського водосховища завдала збитків на 288 млн грн. Під обстрілами перебуває Печенізьке водосховище, яке живить водою Харків. Там ситуацію називають контрольованою. Окрема проблема – відходи воєнних руйнацій і місце їх збереження. Планується, що тимчасові майданчики зберігання будуть у кожній громаді. Далі відходи планують пускати на переробку. Так у Харкові вже почали переробляти цеглу і бетон для ремонтів доріг. Допомогу на відновлення природи вже надають міжнародні партнери, але збитки настільки масштабні, що у Міндовкілля розраховують на репарації.

“Ми нарахували 83 млрд шкоди довкіллю Харківщини. За засмічення та забруднення ґрунтів – найбільша шкода – це 82 млрд грн. За забруднення повітря внаслідок пожеж – це 134 млн. За пошкодження зелених насаджень – понад 135 тисяч грн”, – зауважив міністр охорони довкілля Руслан Стрілець.

Читайте також: “Це була операція, яка однозначно увійде в історію” – Роман Костенко про контрнаступ ЗСУ на Харківщині

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.