Зеленський звернувся до росіян: що пропонує

Президент Володимир Зеленський закликав росіян саботувати мобілізацію, яку оголосив російський диктатор Володимир Путін.

Український президент назвав це “могілізацією”, бо “російська влада чудово розуміє, що відправляє своїх громадян на смерть”. Про це Зеленський сказав у черговому вечірньому зверненні.

“Російських командирів не хвилюють російські життя – їм просто потрібно заповнювати порожні місця після вбитих, поранених, російських солдатів, які втекли або полонені. Ким заповнюватимуться ці місця, вашу владу не хвилює. Хоч молодими айтішниками, які взагалі не служили, хоч пенсіонерами, котрі служили хіба що в радянській армії. Тому зараз ключовий момент для вас усіх, час коли вирішується, чи закінчиться ваше життя”, – сказав глава держави.

Зеленський запропонував росіянам відмовлятися від отримання повісток, а тим, хто потрапить на фронт, здаватися у полон.

“Не взяти повістку краще, ніж загинути на чужій землі військовим злочинцем. Втекти від цієї злочинної мобілізації краще, ніж бути скаліченим і ще потім відповідати перед судом за участь у агресивній війні. Здатись в український полон краще, ніж загинути під ударами нашої зброї, під абсолютно справедливими нашими ударами, бо Україна у цій війні захищається”, – наголосив він.

Україна, за словами Зеленського, гарантує кожному російському солдату, який здасться в полон, три речі.

“Перше: з вами поводитимуться цивілізовано відповідно до всіх конвенцій. Друге: ніхто не дізнається про обставини того, як ви здалися в полон, ніхто в Росії не дізнається, що ваша здача в полон була добровільною. І третє: якщо ви будете боятися повертатися до Росії і самі не захочете обміну, ми знайдемо спосіб забезпечити і це”, – сказав український президент.

Він наголосив, що Україна відповість агресору на всі теракти здійснені ворогом.

“Ми відповімо агресору на всі удари по Запоріжжю і Харкову, по Миколаєву, Нікополю, по Донбасу, по всіх наших містах і регіонах… Ми обовʼязково звільнимо всю нашу країну від Херсона до Луганщини, від Криму, підкреслюю, до Донеччини”, – заявив Зеленський.