РФ вчиняє воєнні злочини в Україні – комісія ООН

Незалежна міжнародна комісія ООН знайшла докази скоєння воєнних злочинів після вторгнення Росії в Україну.

Команда експертів комісії представила висновки, зібрані після слідства у чотирьох українських областях Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській. Злочини вчинялись ще сім місяців тому, повідомляє агентство АР.

Комісія цитувала свідчення колишніх полонених про побиття, ураження електричним струмом і примусове роздягання в російських слідчих ізоляторах. Також була висловлена серйозна стурбованість щодо страт у цих областях.

“Ми були вражені великою кількістю страт у районах, які ми відвідали. Наразі комісія розслідує такі випадки смерті в 16 містах і селищах”, сказав голова слідчої комісії Ерік Мосе Раді ООН з прав людини.

Він зазначив, що його команда отримала та задокументувала “достовірні звинувачення щодо багатьох інших випадків страт”.

Під час 10-денної червневої поїздки в Україну його команда відвідала, зокрема, Бучу, а згодом ще 26 міст і селищ, а також могили та центри ув’язнення та тортур. Слідчі опитали понад 150 потерпілих і свідків та зустрілися з групами захисту інтересів і урядовцями, сказав Мосе.

“На підставі зібраних комісією доказів вона дійшла до висновку, що в Україні були скоєні воєнні злочини”, сказав він.

Мосе не уточнив, яка сторона відповідальна за скоєне.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські військові ґвалтували дітей: генпрокурор розповів про справи

Він наголосив, що невстановлену кількість російських солдатів було виявлено в скоєнні злочинів сексуального або гендерного насильства, жертвами якого були люди віком від 4 до 82 років.

Команда також дослідила два випадки жорстокого поводження з російськими солдатами з боку українських військових.

Комісія планує поступово розширювати своє розслідування, охоплюючи твердження про фільтраційні табори для утримування або депортації людей, примусове переміщення людей і твердження про прискорене усиновлення дітей.

Звертаючись до учасників засідання, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Антон Кориневич наголосив на важливості притягнення до відповідальності РФ за її злочини проти українського народу, численні грубі порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Окремо він закликав до спільних дій із започаткування Спеціального міжнародного трибуналу з покарання за злочин агресії РФ проти України.

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні незалежний орган, уповноважений Радою з прав людини ООН розслідувати всі ймовірні порушення та утиски прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов’язані з ними злочини, в контексті агресії проти України з боку Російської Федерації.

Правоохоронці розпочали низку кримінальних проваджень за фактами зґвалтувань окупантами жінок і дітей у Донецькій, Київській, Харківській та Херсонській областях, повідомляла попередня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

Національна поліція розслідує 21 кримінальну справу щодо сексуального насильства з боку російських військових.