Є поховані діти, люди зі слідами катувань – закінчилась ексгумація масового поховання в Ізюмі

В Ізюмі Харківської області закінчують ексгумувати тіла на місці масового поховання.

Там були поховані 425 цивільних осіб, серед яких п’ять дітей і 22 військовослужбовці ЗСУ, повідомляє Харківська обласна прокуратура.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Ізюмі може бути понад три місця масових поховань заступник міського голови

“Для кожного ексгумованого тіла слідчі вже призначили судово-медичні експертизи. Ми очікуємо на результати й вживатимемо всіх необхідних заходів для встановлення обставин загибелі людей і покарання російських військових”, зазначив керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

У померлих є мінно-вибухові травми, уламкові, вогнепальні й колото-різані поранення. У декількох загиблих були зв’язані руки, зламані кістки. У низки померлих зашморг на шиї. У кількох чоловіків ампутовані геніталії.

“На жаль, таке масове поховання не єдине в Ізюмі. Знайшли щонайменше ще три таких місця в цьому районі. Є поховання і в інших звільнених містах Харківщини. Зараз триває огляд і розмінування. Усі злочини окупантів будуть задокументовані, а винні заплатять за скоєне”, додав голова області Олександр Синєгубов.

Росіяни з перших днів повномасштабної війни почали обстрілювати Ізюм з авіації та артилерії. Загарбники знищили майже 80% житлової забудови міста та окупували населений пункт на початку квітня. Місцеві жителі опинилися у надважкому становищі й змушені були жити без електрики, води й газу.

Загалом на місці масового поховання у звільненому Ізюмі виявили понад 450 тіл людей, убитих російськими окупантами. 450 тіл цивільних людей зі слідами насильницької смерті й тортур. Серед них є діти й військовослужбовці.