Російська мобілізація провалиться – Guardian

Росії буде важко навчати та екіпірувати мобілізованих.

На це може піти кілька місяців, повідомляє Guardian.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подоляк назвав мобілізацію в РФ етнічною чисткою

Експерти з розвідки кажуть, що ціль призову може бути вищою, ніж 300 тисяч осіб. Можуть спробувати мобілізувати 1 млн.

Один анонімний чиновник сказав, що Росії буде важко набрати навіть 300 тис.

У Росії проблем з навчанням та оснащенням під час усієї війни. Офіційні особи кажуть, що це стосуватиметься й новобранців.

“Ми вважаємо, що їм буде дуже складно навчатися, не кажучи вже про те, щоб швидко оснастити такі великі сили”, сказав чиновник.

Ймовірно, призовникам видадуть старі речі та ненадійне спорядження.

Західні офіційні особи вважають, що мобілізація зосередилась на бідних районах і нацменшинах. Вони не бачать набор у Санкт-Петербурзі чи Москві.

21 вересня президент РФ Володимир Путін виступив перед населенням Росії та оголосив часткову мобілізацію. Російський міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що “призовуть 300 тис. резервістів”, проте російські ЗМІ пишуть, що секретний пункт в указі Путіна про мобілізацію передбачає призов 1 млн осіб.

Того ж дня протести проти мобілізації пройшли в Москві, Санкт-Петербурзі й низці російських міст. Були затримані. А 22 вересня протести перекинулися на інші федеральні суб’єкти РФ. У республіці Дагестан місцеві жителі перекрили федеральну трасу.

Президент Володимир Зеленський закликав росіян виходити на вулиці та протестувати. Він нагадав їм про 55 тис. ліквідованих російських солдатів в Україні й пояснив, що протести для росіян єдиний спосіб не потрапити на фронт і врятувати своє життя.