На кордоні Вірменії та Азербайджану знову пролунала стрілянина: що відомо

Уранці 23 вересня у кількох населених пунктах Вірменії та Азербайджану сталася стрілянина.

Країни звинуватили одна одну в порушенні режиму припинення вогню на кордоні. Про це йдеться в офіційних заявах їх оборонних відомств. Про постраждалих та втрати не повідомляється.

“Близько 7:40 підрозділи збройних сил Азербайджану знову порушили режим припинення вогню, відкривши вогонь зі стрілецької зброї різного калібру в напрямку вірменських бойових позицій, розташованих у східному напрямку вірмено-азербайджанського кордону”, йдеться в повідомленні міноборони Вірменії.

У відомстві додали, що “відповідними діями вогонь противника пригнітили”, і з вірменського боку втрат немає.

Водночас у міноборони Азербайджану заявили, що вірменські військові обстріляли чотири населені пункти на кордоні двох держав. Стрілянину вірменські збройні сили вели з 23:45 четверга по 8:30 п’ятниці з позицій у напрямку населених пунктів Чінарли Товузгалинського району, Юхари Шорджа, Гюнешлі та Зяркенд Басаркечярського району, кажуть силовики.

“З перервами вони піддавали обстрілу з різнокаліберної стрілецької зброї позиції азербайджанської армії, дислоковані в напрямку населених пунктів Коханабі Товузського району, Кешдак і Бармагбіне Кяльбаджарського району, а також Тезекенд Дашкесанського району”, йдеться в повідомленні.

У відповідь Азербайджан “вжив адекватних заходів”, додали в міноборони країни.

Вночі 13 вересня на кордоні Азербайджану й Вірменії розпочалися бої. Країни обмінялися взаємними звинуваченнями в ескалації конфлікту й залучили артилерію та безпілотники.

Обидві сторони заявила про загиблих, Вірменія також звернулася за допомогою до Росії та ОДКБ.

Згодом країни домовилися про припинення вогню.